Tipy na výlet

Pískovny 5 km

Kolem pískoven je velké množství prosluněných pláží a plážiček, takže každý si může najít tu svoji. Voda v tomto jezeře bývá zbarvená do běla, jakoby v ní byl obsažen kaolín. Jinak je naprosto čistá.

Rybník Nový lipnický 1 km

Tento rybník má nezvykle hnědou barvu, protože je rybník rašelinového typu, do kterého přitéká hnědá voda z nedaleké přírodní rezervace Červené Blato.

PR Červené blato 7 km

Pětikilometrový vycházkový okruh se šesti zastávkami vede bažinou po upravených cestách Velmi oblíbenou částí stezky je teráska s výhledem na rašelinné jezírko.

Schwarzenberská hrobka 13 km

Schwarzenberská hrobka je hrobka rodu Schwarzenbergů v Domaníně v okrese Jindřichův Hradec. Nachází se poblíž katastru Třeboně II v třeboňském parku jihovýchodně od rybníka Svět.

STÁTNÍ ZÁMEK TŘEBOŇ 13 km

Třeboňský zámek patří k největším zámeckým komplexům v České republice. O jeho rozsahu svědčí více než 100 obytných místností.

Lázně Třeboň 13 km

Lázně Třeboň jsou vyhlášené rašelinné lázně pro léčbu revmatického onemocnění. Kromě léčebných pobytů Lázně Aurora a menší Bertiny lázně nabízí relaxační volně prodejné wellness procedury včetně slatinných koupelí a zábalů, které působí příznivě pro tělo i duši.

Zoo Dvorec 17 km

Zoologická zahrada Dvorec je zahradou, která vystavuje, ale hlavně chová zvířata převážně z afrického kontinentu. Najdete zde skupinu lvů, levharty, hrocha, šimpanze, a další africká zvířata.

Terčino údolí 20 km

Je romantický krajinný park a národní přírodní památka v údolí říčky Stropnice nalézající se cca 1 km od Nových Hradů. Park včetně staveb a krajinářských prvků je současně chráněn jako kulturní památka ČR.

Sole-Felsen-Bad 30 km

Láká na pestrý vodní a saunový svět. Bazény se sladkou a slanou vodou s léčivou solí. Nadchnou velké i malé návštěvníky – díky vodopádu a zážitkovému tobogánu.

Další zajímavá místa: www.trebonsko.cz/kategorie/vylety